Szkoła obecnie Raport z ewaluacji całościowej Samorząd Uczniowski Statut szkoły Koncepcja pracy szkoły Zajęcia opiekuńcze Wymagania edukacyjne

Zajęcia opiekuńcze

Zajęcia opiekuńcze w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbywają się codziennie w godzinach od 11.30 do 16.00.

Z zajęć korzystają uczniowie  z klas I – IV.

Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele zgodnie z przyjętym na początku roku szkolnego planem dyżurów.

Nauczyciele działają w różnych obszarach pracy opiekuńczo-wychowawczej i dydaktycznej:

• realizacja zajęć integracyjnych,

• pomoc w przygotowaniu się uczniów do zajęć,

• zabawy i gry zespołowe.

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły (odział przedszkolny), jak również na teranie boiska szkolnego i placu zabaw.

Nauczyciele prowadzący zajęcia współpracują z wychowawcami klas w zakresie wymiany informacji o uczniach. Wspierają rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczych i wychowawczych.