"Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty (...)
Władysław Broniewski
Uczniowie klasy trzeciej przez cały tydzień poznawali kontynent, kulturę, florę, faunę oraz zwyczaje afrykańskie. Dzieci pracowały metodą projeku, którego realizacja kolejnych punktów przybliżała je do tajemnic Czarnego Łądu. Efektem prac klasy była wystawa tematyczna, własnoręcznie wykonana biżuteria afrykańska, stroje oraz występ wokalno-taneczny w rytm muzyki afro dla kolegów i koleżanek klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego.
16 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się ZABAWA KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA dla uczniów klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego.
Wszyscy uczestnicy zabawy przybyli w specjalnie przygotowanych strojach i wesoło bawili się na kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej. Wśród przebierańców można było dostrzec różnorodne postacie z baśni i kreskówek. Podczas zabawy zorganizowane były liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Rada Rodziców zadbała o napoje i pyszny poczęstunek.
Zabawa była bardzo udana i długo pozostanie w pamięci dzieci, które wzięły w niej udział.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego wypoczynku.
Śnieg, to dla dzieci inspiracja do wspaniałej zabawy. Nie przeszkadza chłód, bo przebywanie na świeżym powietrzu to najlepsza recepta na zdrowie. Z tego powodu uczniowie klas młodszych z wielką ochotą oddali się szaleństwu zabaw na śniegu.
Było mroźnie, ale wesoło i radośnie!
Praca z lekturą "Anaruk chłopiec z Grenlandii" przeniosła uczniów klasy III do krainy skutej lodem- Grenlandii. Dzieci pracowały zespołowo wykorzystując metodę projektu. Pierwszym punktem było wykonanie plansz, na których z różnych źródeł zgromadziły informacje na temat Grenlandii, portretu Anaruka oraz domu głównego bohatera. Zakończeniem pracy był krótki występ teatralny dla kolegów i koleżanek z młodszych klas pt. "Jeden dzień z życia Anaruka".
20 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Część artystyczną rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, które wierszami i piosenką powitały licznie zgromadzonych gości.
Następnie uczniowie klas młodszych zaprezentowały się w przedstawieniu nawiązującym do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolejnym punktem programu była Familiada, czyli wesoła rywalizacja drużyny BABCIE i drużyny DZIADKOWIE, przeplatana humorystycznymi scenkami reklam i żartów, a także piosenkami. Wszystko w wykonaniu klas IV- VI. Podczas części artystycznej zaprezentowały się laureatki Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie oraz wystąpił znany wszystkim szkolny zespół cheerleaders Voltage.
W tegorocznym konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły - Martyna Bąk kl.V i Emilia Michalska kl.IV. Nad przygotowaniem do występu czuwał nauczyciel muzyki Wojciech Pyteraf
Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd oraz odkrywanie i promowanie talentów wokalnych.
Centrum Kultury w Żabnie po raz pierwszy zorganizowało Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, którego celem było pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia, doskonalenie umiejętności twórczych i promocja rodzimych talentów plastycznych.
Wśród laureatów i uczestników konkursu byłi też uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami.
Joanna, Jakub, Piotr, Bartłomiej i Zuzanna Trybowie z Łęgu Tarnowskiego zajęli miejsce trzecie.
W konkursie uczestniczyli też Julia, Igor, Gabrysia, Monika i Krzysztof Kiełbasowie z Białej oraz rodzina Weroniki Baran z Bobrownik Wielkich.
22 XII 2016 roku odbył się WIECZÓR TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH przygotowany dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich.
Najpierw dzieci z klas młodszych wykonały przedstawienie pt." Dlaczego wół i osioł przy żłobie w szopce stoją" . Dzieci w piękny sposób ukazały historię zwierząt czuwających przy żłóbku Jezuska. Wszyscy w uroczych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role.
Następnie uczniowie klas starszych przypomnieli tradycje związane z Bożym Narodzeniem, a szczególnie z wieczerzą wigilijną. Była też mikołajkowa niespodzianka, czyli piosenka w języku angielskim z rytmicznym układem tanecznym w wykonaniu chętnych uczennic. Wzruszających chwil dostarczło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
Uczestnicy spotkania otrzymali świąteczne pierniczki samodzielnie pieczone i zdobione przez uczniów.
21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Każda z klas zasiadła do pięknie udekorowanego stołu, aby skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw, o które zadbali oczywiście rodzice. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.
14 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbył się VII Konkurs Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy Jezusowi" przygotowany przez p. Monikę Czeczot i p. Grażynę Czwórnóg.
Celem konkursu było:
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I - VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego podzieleni na trzy kategorie wiekowe.
Podczas prezentacji Jury brało pod uwagę dobór repertuaru przez uczestnika konkursu, walory głosowe, sposób wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs prowadziła uczennica kl. V - Julia Kiełbasa, a za obsługę muzyczną odpowiadali uczniowie klasy VI - Michał Pytel i Andrzej Sak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i świąteczne upominki.
Jak co roku, szóstego grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.
Każda klasa witała dostojnego gościa specjalne na tę okazję przygotowanym programem artystycznym. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.
Dnia 01.12.2016r. spędziliśmy bardzo miłe popołudnie na seansie filmowym w kinie Millenium na filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".
Film oglądaliśmy w 3D co dostarczyło nam dodatkowych niesamowitych wrażeń.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
Janusz Korczak powiedział kiedyś „nie ma dzieci są ludzie”. I to jest prawda. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”. Przecież każdy dorosły kiedyś również był dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada) coraz mocniej zakorzenia się w świadomości Polaków, a w szczególności wśród członków szkolnych społeczności.
Uczniowie Samorządu Szkolnego i w tym roku pamiętali o tym dniu. W ramach kampanii przygotowali i przedstawili uczniom naszej szkoły prezentację dotycząca praw dziecka.
"Dawno, dawniej..." to nazwa projektu nad którym przez dwa tygodnie pracowali uczniowie klasy III. Efektem ich działań były makiety oraz plakaty dotyczące ich miejsca zamieszkania.
Wykonane przez trzecioklasistów prace spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów pozostałych klas. W związku z tym w szkole zorganizowano wystawę "Bobrowniki Wielkie dawniej".
W tym roku szkolnym postanowiliśmy wziąć udział w VI Małopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej w Miechowie niedaleko Krakowa. Reprezentantką naszej szkoły była Martyna Bąk.
Organizatorami VI Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej byli Szkoła Podstawowa nr 2, Rada Rodziców działająca przy szkole oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Burmistrza Gminy i Miasta Miechów. W tym roku do konkursu zakwalifikowanych zostało 76 szkół województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.
Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz promocja szkół wspierających uzdolnienia uczniów.
Serdecznie gratulujemy Martynce udziału w konkusie!!!
Miejsko-Gminna Biblioteka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zorganizowała konkurs plastyczny pod honorowym patronatem burmistrza Stanisława Kusiora. Był to JUBILEUSZOWY X GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "BAŚNIOWY ŚWIAT MUMINKÓW" poświęcony twórczości Tove Jansson.
Oto lista laureatów ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich:
W kategorii prace plastyczne: szkoły podstawowe - II miejsce i nagrodę zdobyła uczennica klasy pierwszej Karolina Śledź.
W kategorii prace przestrzenne: szkoły podstawowe również II miejsce i nagrodę zdobył uczeń klasy pierwszej Bartłomiej Tryba.
Wyróżnienie:
Nikola Rzepka – Oddział Przedszkolny w Bobrownikach Wielkich
Wiktor Webert – Oddział Przedszkolny w Bobrownikach Wielkich
Niezapomniane piątkowe popołudnia...
Nasze wyjazdy na naukę pływania oraz naukę jazdy konnej spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły o czym świadczy 100% frekwencja dzieci podczas zajęć oraz zaangażowanie i zadowolenie uczestników.
„Wyjazdy na naukę jazdy konnej są dla mnie bardzo przyjemne, ponieważ uwielbiam te zwierzęta.” Bianca Delgadao Carranza, kl. III
„Bardzo lubię jeździć na basen, ponieważ mogę nauczyć się pływać i bardzo dobrze się przy tym bawię.” Gabriela Tarchała, kl. III
„Wyjazdy są ekscytujące. Bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.” Weronika Baran, kl. V
„Bardzo lubię jeździć na basen. Już prawie nauczyłam się pływać.” Martyna Webert, kl. II
„Myślę, że wyjazdy na naukę jazdy konnej są super sprawą. Mogę się wiele nauczyć i milo spędzić czas.” Oliwia Trytko, kl. V