Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy wszystkim Strażakom,
a w szczególności Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach Wielkich, dużo, dużo zdrowia, licznych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, satysfakcji z pełnionej funkcji społecznej oraz bezpiecznych powrotów z akcji. Niech Święty Florian ma Was w swej opiece!!!
Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich
z wychowawczynią
Te laurki i obrazki zrobiliśmy dla Was. Dziękujemy za wszystko co dla nas robicie!!!
Na podstawie § 11b. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Treść § 11b
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, o których mowa w art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1 i 3 tej ustawy, podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek
oraz na podstawie art. 158 ust. 1 w zw. z art. 161 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz.U. z 2019 r. poz. 1148.)
Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym przyjęła na rok szkolny 2020/2021 niżej wymienionych kandydatów:
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, zapraszamy do skorzystania z systematycznie poszerzanej oferty bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków, w tym wielu lektur szkolnych:
https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587
Propozycje edukacyjnych narzędzi TIK, czyli programów, aplikacji i stron internetowych przydatnych nauczycielom w pracy zdalnej z uczniem: https://biblioteka.pl/aplikacje/1/0/0
Dyżur szkolnego pedagoga - Nr telefonów: 501 198 437, (14)6456780
Poniedziałek 9.30 - 12:30, Wtorek 9:30 - 15:00, Środa 9:30 - 12:30, Czwartek 9:30 - 15:00
Dyżur doradcy zawodowego - Nr telefonów: 501 198 437, (14 )6456780 Środa 14:00 - 15:00
Szanowni Rodzice!
W związku z epidemią koronawirusa nasza szkoła od 16 marca 2020 r. przeszła w tryb nauczania online, który będzie kontynuowany do odwołania.
Od poniedziałku 16 marca zaczęliśmy w naszej szkole zdalne nauczanie. Odbywa się ono przede wszystkim za pośrednictwem e-dziennika, aplikacji Messenger, wiadomości SMS, poczty elektronicznej, platformy insta.ling. Nauczyciele prowadzą również lekcje online poprzez różnego rodzaju komunikatory.
Lekcje rozpoczynają się od poniedziałku do piątku od godziny 8:00.
W okresie kształcenia na odległość nauczyciele mają możliwość oceniania wiedzy i umiejętności ucznia. Stąd też mogą prosić o wykonanie prac, zadań i odesłanie im w formie zdjęć, plików. Dlatego bardzo proszę o codzienne logowanie na e-dzienniku, Messengerze, poczcie elektronicznej oraz sumienną pracę. Niezwykle ważne jest, by w tym czasie zachęcać uczniów do samodzielnej nauki w domu.
Informujemy, że nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji poprzez e-dziennik, SMS-y, komunikator Messenger.
W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów w pierwszej kolejności proszę o kontakt z wychowawcą klasy.
Kształcenie na odległość będzie dla nas wszystkich nowym doświadczeniem. Mam nadzieję, że wszyscy poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami.
Powodzenia i do zobaczenia w szkole.
Z wyrazami szacunku
dyrektor szkoły Małgorzata Kiełb
W poniedziałek uczniowie klasy 8 zasiedli przed telewizorami w swoich domach, by wspólnie o godzinie 21 na TVP1 obejrzeć "Zemstę" Aleksandra Fredry. Są zgodni, że wirus zamknął ich w domach, ale nie zamknął ich na kulturę.
Zapraszamy uczniów do skorzystania ze stron internetowych z dostępem do darmowych lektur szkolnych i wielu innych ciekawych książek w wersji do czytania i słuchania online: https://lektury.gov.plhttps://wolnelektury.pl/https://www.legimi.pl/lektury/http://www.publio.pl/e-booki,darmowe.html
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków, audiobooków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Dodatkowo Empik organizuje e-spotkania autorskie i zaprasza dzieci na warsztaty naukowe online.Więcej informacji na stronie https://news.empik.com/89232-empik-premium-na-60-dni-za-darmo-dla-wszystkich
Szanowni Rodzice.
W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa zajęcia szkolne w kraju zostały zawieszone. W tym czasie nauczyciele będą przesyłać Państwu przez e-dziennik, messenger informacje oraz materiały, które dzieci powinny utrwalać.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości od nauczycieli i zachęcanie do bieżącej nauki domowej, gdyż przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza ferii, ani dodatkowych dni wolnych od nauki.
Bardzo prosimy o ograniczenie wychodzenia dzieci z domów i przebywania w większych skupiskach ludzkich, aby nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania wirusa.
Od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce w pierwszej połowie lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.Co roku, organizatorzy zachęcają m.in. szkoły do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.
W tym roku nasza szkoła wystąpiła z własną inicjatywą "Bezpieczeństwo on-line".W jej ramach w szkole przeprowadzony został dla uczniów kl. IV-VII konkurs plastyczny na gazetkę ścienną „Internet? Korzystam z głową!”. Do inicjatywy dołączyli prawie wszyscy nauczyciele wychowawcy, dlatego uczniowie nie tylko na Informatyce ale również na godzinach wychowawczych byli zapoznawani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz problemem „zagrożeń w sieci”. Następnie na tychże zajęciach, jak również w domu, wykonali najpierw projekty a następnie stosowne prace. Konkurs został rozstrzygnięty 27 lutego. Powołane jury wybrało najlepsze prace po czym na apelu zostały podane wyniki i wręczone nagrody.Wyniki konkursu:kl. IV za prace indywidualne:I miejsce: Natalia KondalII miejsce: Mateusz Kondal i Dawid WojnaW kl. V-VII:I miejsce: Karolina Bień, Weronika Kurek, Emilia Michalska, Lena SlusarczykII miejsce: Mikołaj Krzak, Izabela Markocińska, Wiktor SteinhofIII miejsce: Bartosz Fura, Daniel Ryczek, Jakub Tryba, Filip Webert.Na wyróżnienie zasłużyły prace: Kamili Kwiecień, Natalii Barwacz, Martyny Webert oraz druga Julii Bachary, Mileny Bąk, Patrycji Buwaj i Marcina Sieradzkiego.Nagrodami były gry planszowe, dostosowane do wieku uczniów, które mają zapobiec m.in. takim zagrożeniom jak: uzależnienie, brak kontaktów z rówieśnikami, wady postawy. Wystawa nagrodzonych prac została zorganizowana w Sali komputerowej. Materiały zdjęciowe z całego przebiegu inicjatywy zostały udostępnione na stronie internetowej szkoły. Dziękuję uczniom i nauczycielom za przyłączenie się i zaangażowanie w realizację inicjatywy.
Drodzy Ósmoklasiści,
Od 16 do 25 marca, znajdziecie na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych – zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. W każdym zestawie są zadania z języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII, matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki dla klasy VII i VIII oraz języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności. Zadania będą publikowane codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00. Przez pierwsze dwa dni w każdym zestawie – oprócz samych zadań – znajdziecie kilka wskazówek na temat tego, jak je rozwiązywać oraz wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi poprawnych i niepoprawnych w zadaniach zamkniętych, a także przykładowe rozwiązania zadań otwartych. Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań, ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem.
Link do strony:
https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
Uczniowie klas młodszych mieli okazję do nietypowego poznania znanych legend polskich, zaprezentowanych przez panią bibliotekarkę, w formie teatrzyku Kamishibai. Teatrzyk Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Metoda teatru Kamishibai pozwala opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy wykorzystując kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynkę przypominającą teatrzyk. Forma ta okazała się niezmiernie interesująca dla dzieci, które z uwagą słuchały opowiedań.