Dla czytelników Regulamin biblioteki Dlaczego warto czytać? Aforyzmy o książkach Cała Polska czyta dzieciom Program: „Książki naszych marzeń” Nowe książki w bibliotece Realizacja „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” PRIORYTET 3 Zabawy i quizy czytelnicze Realizacja „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025” PRIORYTET 3

Regulamin biblioteki

REGULAMIN  BIBLIOTEKI

1.                  Z biblioteki mogą korzystać nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły.

2.                  Godziny pracy biblioteki są wypisane na drzwiach biblioteki.

3.                  Biblioteka udostępnia swe zbiory od września do maja. W uzasadnionych sytuacjach za zgodą nauczycieli można pożyczać książki do 15 czerwca.

4.                  Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.

5.                  W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków. Czytelnik między regałami biblioteki porusza się bez bagażu (plecaka, torby, torebki) oraz jedzenia.

6.                  Książki wypożyczane są na okres jednego miesiąca, po upływie którego można prosić o prolongatę.

7.                  Jednorazowo na koncie jednego czytelnika może być maksymalnie 4 książki.

8.                  Z księgozbioru podręcznego można korzystać tylko w bibliotece lub na lekcje za zgodą nauczycieli.

9.                  Zbiory biblioteki są własnością szkoły i należy je chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

10.              Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Powinien kupić ten sam tytuł lub inną pozycję wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza.

11.              Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji, może także zgłaszać dezyderaty na temat książek, które jego zdaniem powinny zostać zakupione do biblioteki.

12.              Wkład w prace biblioteki, wykonywanie gazetek ściennych promujących czytelnictwo, ofiarowanie własnych książek lub innych materiałów oraz dobre czytelnictwo zostanie uhonorowane punktami dodatnimi i uwagą pozytywną przekazaną wychowawcy klasy.

13.              Za niewłaściwe zachowanie się w bibliotece i nieprzestrzeganie regulaminu biblioteki uczeń może otrzymać punkty ujemne lub uwagę do dziennika szkolnego.

14.              Czytelnicy opuszczający szkołę (nauczyciele, uczniowie, pracownicy) zobowiązani są do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.

15.              Biblioteka i książki będą służyły także Twoim młodszym kolegom. Szanuj je!