Dnia 14.11.2017 roku w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbył się już IX Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej.
Celem Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej jest popularyzowanie języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży, motywowanie uczniów do nauki j. angielskiego, a także wzbudzenie zainteresowanie muzyką i kulturą krajów anglojęzycznych oraz zachęcanie do nauki obcego języka poprzez uczenie się i słuchanie piosenek w j. angielskim.
Zaproszenia do wzięcia udziału otrzymały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Żabno. W rezultacie pojawiło 20 uczestników: Zmiendak Natalia, Karwala Wiktoria, Bąk Martyna, Patulska Zuzanna, Tarchała Gabriela, Słupek Aleksandra, Flis Bartosz, Chmura Aleksandra, Załęska Julia, Kurek Weronika, Tatarczuch Aleksandra, Kumięga Natalia, Nawój Daria, Michalska Emilia, Suder Wiktoria, Kłosowska Kornelia, Drąg Klaudia, Wajda Karol, Rawa Paulina, Rzepka Maria.
Wszyscy uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Rywalizacja była wyrównana. Po burzliwych obradach jury ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: Martyna Bąk – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
II miejsce: Wiktoria Karwala - Szkoła Podstawowa w Żabnie
Emilia Michalska - Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
III miejsce: Aleksandra Słupek – Szkoła Podstawowa w Otfinowie
Julia Załęska – Szkoła Podstawowa w Niedomicach
Natalia Kumięga – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Wyróżnienia:
Zuzanna Patulska - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim
Gabriela Tarchała - Szkoła Podstawowa Bobrownikach Wielkich
Aleksandra Chmura - Szkoła Podstawowa w Odporyszowie
Weronika Kurek - Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
Daria Nawój - Szkoła Podstawowa w Łęgu Tarnowskim
Maria Rzepka - Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Paulina Rawa - Szkoła Podstawowa w Żabnie
Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom za udział w festiwalu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałego występu.
Pamiętajcie, że w konkursach nie są ważne miejsca lecz pasja, radość i dobra zabawa.
Do zobaczenia za rok!!!
10 listopada 2017 roku w kościele parafialnym w Łęgu Tarnowskim odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych
pt. ,,Muzyczne drogi do Niepodległości" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich oraz Orkiestry Parafialnej pod batutą pana Marcina Harańczyka.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w projekcie edukacyjnym poświęconym szkolnym obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem projektu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.
10 listopada 2017 r. dzieci uczestniczyły w szkolnych obchodach Święta Niepodległości. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych oraz nauczyły się recytować Katechizm polskiego dziecka „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Ponadto dzieci pomagały w przygotowaniu plakatu o tematyce związanej ze Świętem Niepodległości, własnoręcznie ozdobiły Godło Polski oraz dostały pamiątkową flagę Polski i mini-książeczkę z wierszami patriotycznymi pt. „Kto Ty jesteś?”.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada w naszej szkole odbyła się Akademia oraz Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu uczniów klas 4-7. W zaprezentowanych pieśniach uczniowie ukazali drogę Polaków do wolności. Utwory takie jak „Mazurek Dąbrowskiego”, Legiony „ Rota”, „My Pierwsza Brygada ”i inne uświadomiły nam, jak bardzo te dumnie brzmiące słowa i wspaniałe melodie są związane z historią naszego narodu.
Dzisiaj, 8 listopada 2017 roku odbyła się kolejna ogólnopolska akcja edukacyjna "Śniadanie Daje Moc".
Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich wzięła w niej udział już po raz piąty.
Konkurs czytelniczy w ramach projektu „Zaczytany trzecioklasista”
Uczniowie klasy trzeciej kochają czytać książki. 06.11.2017r.podczas konkursu sprawdzili znajomość przygód Puca i Bursztyna z książki Jana Grabowskiego. Wszyscy znakomicie się bawili.
Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie. (...)
(J.Kulmowa,"W zaduszki")
Uczniowie z klas młodszych odwiedzili Cmentarz parafialny w Łęgu Tarnowskim. Przy grobach: księży proboszczów, osób zasłużonych i poległych żołnierzy walczących o wolność naszej ojczyzny, zapalili znicze i odmówili modlitwę.
31 października 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej uczestniczyły w jesiennej lekcji czytania w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie połączonej z atrakcyjnymi zajęciami plastycznymi. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Centrum Kultury - pracownie artystyczne.
Czytanie zbliża, rozwija i kształci, więc z radością zachęcamy dzieci do kontaktu z literaturą od najwcześniejszych lat życia.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM CENTRUM KULTURY W ŻABNIE ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE NASZEJ GRUPY!!!
Dnia 31 października bieżącego roku obchodzony był Światowy Dzień Oszczędzania.To jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Z tej okazji uczniowie klas I-II rozmawiali na temat wartości pieniędzy i czytali na temat oszczędzania. Następnie z dużym zaangażowaniem wykonali plakaty promujące oszczędzanie oraz symboliczne skarbonki na pierwsze oszczędności. Głównym celem podjętej akcji było kształtowanie wśród dzieci nawyku oszczędzania oraz umiejętności pozytywnego dysponowania zasobami pieniężnymi.
W powyższe działania włączyły się również dzieci z Oddziału Przedszkolnego.
26 października 2017r. zespół „Aniołki” w składzie: Weronika Kurek, Izabela Markocińska i Lena Ślusarczyk zajął I miejsce w VII GMINNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI RELIGIJNEJ "Ewangelia w Piosence”.
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 27.10.2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów klas I- III pod hasłem "JESIENNE CUDAKI". W konkursie wzięło udział 27 osób.
Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykazali się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami. Jury złożone z nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich postanowiło jednogłośnie wyróżnić wszystkich uczestników konkursu. Nagrody dla dzieci - dyplomy i puzzle edukacyjne zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców.
W konkursie udział wzięli:Gabriela Biś, Gabriela Kiełbasa, Wiktor Webert, Wiktor Senzio, Aleksander Webert, Marcel Kiełbasa, Anna Trytko, Filip Kondal, Aleksandra Guzik, Kornelia Majzner, Zuzanna Tryba, Nikola Rzepka, Hubert Garncarz, Oliwia Cygan, Karolina Śledź, Natalia Kondal, Mateusz Kondal, Igor Kiełbasa, Miłosz Barnaś, Kamil Ryczek, Bartłomiej Tryba, Amelia Kapturkiewicz, Paulina Michalska, Martyna Webert, Natalia Barwacz, Gabriele Żurek i Filip Kruczek.
Gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie!!!
Jesień to pora roku, która zachęca do zabawy i tworzenia przepięknych prac plastycznych. Ludziki z kasztanów i żołędzi, piękne bukiety z kolorowych liści, wytwory warzywno-owocowe towarzyszą nam w jesienne dni, podczas zabawy i nauki.
W naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem "Jesienne cudaki". Jego celem było wzmacnianie więzi z rodzicami podczas wykonywania pracy, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci, zachęcanie dzieci do uczestnictwa w konkursach. Wszystkie chętne dzieci wspólnie z rodzicami z jesiennych darów przyrody, znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku, lesie, wykonały zabawne i pomysłowe "cudaki".
Wystawa prac w holu naszej szkoły przez kilka dni wzbudzała podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających.
20 października 2017 r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wycieczkę do założonego około połowy XIX wieku parku otaczającego pałac w Łęgu Tarnowskim.
Dzieci mogły z bliska zobaczyć rosnące tu wspaniałe okazy starych lip, grabów i dębów. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, słuchały i opowiadały na temat najpopularniejszych gatunków roślin i zwierząt żyjących w parku. Aktywnie uczestniczyły w zabawach tematycznych, zbierały kolorowe liści i inne jesienne skarby.
Po powrocie do szkoły zebrane skarby znalazły miejsce w klasowych kącikach przyrodniczych i w najbliższym czasie będą wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej.
Pomimo mglistej pogody wycieczka do parku była udana i bardzo podobała się wszystkim uczestniczącym w niej dzieciom.
Dnia 17.10.2017r. po godzinie 15:00 wybraliśmy się do kina Millenium w Tarnowie na film "Tarapaty".
"Bezpieczna droga dla seniora" to wspólna akcja radia RDN Małopolska i Policji skierowana do seniorów, która ma poprawić ich bezpieczeństwo na drodze.
W ramach tej akcji mundurowi zachęcają uczniów szkół z terenu miasta jak i powiatu by włączyli się w działania policji i pomogli zadbać o bezpieczeństwo swoich dziadków.
Przybyły do naszej szkoły przedstawiciel policji przekazał dzieciom klasy drugiej i trzeciej specjalne odblaski dla babci lub dziadka z napisem: „Kocham Cię Babciu; Kocham Cię Dziadku” i poprosił o przekazanie ich seniorom.
Słoneczne jesienne dni sprzyjały wesołym harcom na szkolnym placu zabaw...
Robimy sok. Oddział Przedszkolny
Konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych i dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod hasłem "Bezpiecznie wokół szkoły" został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 32 dzieci.
Przyznano szereg wysokich miejsc i wiele wyróżnień w zależności od klasy i kategorii - praca samodzielna, praca rodzinna, praca przestrzenna. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały nagrody.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!