Nawigacja

  • Wycieczka do Krakowa.

    Dnia 19.04.2018r. odbyła się wycieczka klas IV-VII do Krakowa.

    Uczniowie najpierw wzięli udział w spektaklu teatralnym pod tytułem: ,, Kamienie na szaniec"

    oraz w warsztatach, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się zakulisowej pracy aktorów.

    Następnie udali się na spacer Drogą Królewską, podczas którego poznawali zabytki i historię królewskiego miasta. Otrzymali również  do rozwiązania quiz związany z miejscami, które zobaczyli na trasie. Uczniowie chętnie wykonywali przygotowane zadania, aby wreszcie dotrzeć na Wawel.

    Razem z przewodnikiem zwiedzili komnaty, zapoznając się z ciekawostkami z życia ludzi żyjących w okresie renesansu.

    Wróciliśmy do domu w doskonałym nastroju.

  • Dzień Książki Dziecięcej.

    Dzień Książki  Dziecięcej.

    2  kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki  Dziecięcej. Święto ustanowione dla uczczenia pamięci Hansa Christiana Andersena.

    Uczniowie klasy III kochają literaturę i Andersena, dlatego przygotowali krótkie przedstawienie do baśni Brzydkie Kaczątko i wykonali ciekawe prace plastyczne.

  • Konkurs plastyczny pod hasłem " ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA WIDZIANE OCZAMI DZIECKA"   ROZSTRZYGNIĘTY!!!
    LAUREACI KONKURSU
     
    I miejsce
    Gabriela Kiełbasa- Oddział Przedszkolny
    Nikola Rzepka- klasa I
    Natalia Kondal- klasa II
    Amelia Kapturkiewicz - klasa III
    II miejsce
    Filip Kondal- Oddział Przedszkolny
    Patryk Wrona- klasa I
    Miłosz Barnaś - klasa II
    Natalia Barwacz - klasa III
     
    III miejsce
    Wiktor Webert- Oddział Przedszkolny
    Julia Trytko- klasa I
    Kacper Łabuda-  klasa II
    Martyna Webert -klasa III
     
    WYRÓŻNIENIA
    Oddział Przedszkolny
    Gabriela Biś,Aleksandra Guzik, Wiktor Senzio , Anna Trytko
     
    Klasa I 
    Natalia Trytko, Sebastian Kukułka, Hubert Garncarz
     
    Klasa II
    Karolina Śledz, Mateusz Kondal, Igor Kiełbasa
    GRATULUJEMY!!!
    WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I UDZIAŁ W AKCJI!
  • „Wywrócona bajka o Kapturku"

       Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich obejrzeli spektakl teatralny pt. „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska, którzy zaszczycili swoją obecnością Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Zabawna historia zaskakiwała i bawiła dzieci. Pogłębiała świadomość ekologiczną i uwrażliwiała na wszechobecny problem smogu. Mali widzowie zachwyceni byli wspaniałą scenografią i wyjątkowymi efektami specjalnymi.

  •    Uczniowie klasy drugiej najpierw wykonali tradycyjne sałatki, a następnie dzieląc się jajkiem złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wspólnego wielkanocnego śniadania. Było pysznie, miło i radośnie!

  • Wielkanocne śniadanie w klasie trzeciej
    27.03.2018

       Uczniowie klasy III już dzisiaj postanowili wspólnie przeżyć wielkanocne śniadanie. Tradycyjnie nie zabrakło żurku z kiełbaską i jajkiem oraz babki piaskowej z niespodzianką. Wszyscy dzieląc się jajkiem składali sobie życzenia.

       Składam podziękowania na ręce rodziców, którzy jak zwykle wykazali duże zaangażowanie i sprawili, że ten dzień przeżyliśmy w miłym świątecznym nastroju.

  • 26.03.2018

       Kalendarzowa wiosna gości już od kilku dni, ale zima nie daję za wygraną. Dzieci przygotowały kolorowe Marzanny i o godzinie 10-ej przeszły ze szkoły na plac obok budynku remizy strażackiej, aby razem ze strażakami je spalić i ostateczne pożegnać zimę.
       Ukazanie dzieciom przedchrześcijańskiej tradycji palenia bądź topienie marzanny było okazją do pogadanki ze strażakami na temat zagrożeń wynikających z samowolnego wzniecania ognia i wrzucania do rzek różnorodnych przedmiotów. Druhowie pouczali dzieci o skutkach palenia ognisk i wiosennym wypalaniu trawy.
       Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami P-POŻ. Uczniowie radośnie wrócili  do szkoły i oczekują, że sroga zima już nie powróci, a nadchodzące dni będą coraz cieplejsze. Wiedzą też, że obecnie zwyczaj kojarzony  z Marzanną to tylko  zabawa z okazji nadejścia wiosny, a nie magiczną symboliką wyganianego zła.

    Gorąco dziękujemy zawsze pomocnym druhom z OSP w Bobrownikach Wielkich.

  • Gminny Konkurs Ortograficzny w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich

    Gminny Konkurs Ortograficzny w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich

       21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny.
       Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji, kształcenie ortograficznej samokontroli oraz sprawdzenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej.
       Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych gminy Żabno. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w szkołach i pozwolił na wyłonienie trzech uczestników z każdej placówki. W dniu finału uczniowie rywalizowali ze sobą w tej trudnej dziedzinie języka polskiego – rozwiązywali test oraz pisali dyktando.
       W konkursie wzięło udział 19 uczestników.

    Nagrodzeni:

    I miejsce Izabela Kościńska SP Niedomice

    II miejsce Martyna Bąk SP Bobrowniki Wielkie

    III miejsce Hubert Makowski SP Żabno,    Tomasz Palej  SP Żabno

    Wyróżnienia:

    Luiza Wajda SP Sieradza

    Dominika Englart SP Ilkowice

    Magdalena Patryjak SP Otfinów

     Gratulujemy!   Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

  • ,,Kampania SMOG STOP"

    ,,Kampania SMOG STOP"

        Realizując projekt edukacyjny ,,Smogowi mówimy STOP" dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I udali się na spacer w celu poszukiwania źródeł zanieczyszczeń powietrza w najbliższej okolicy.
        Tylko wspólnie możemy budować świadomość na temat obecnego stanu powietrza i zagrożenia dla zdrowia jakie niesie smog oraz szukać sposobów jak walczyć z tym problemem.

  •     W pierwszym semestrze uczniowie kl. VI rozpoczęli na zajęciach technicznych realizację projektu „Nasz nowy dom”, który pozwolił im bliżej poznać zawody architekta i dekoratora wnętrz. W jego ramach mieli wykonać makietę przedstawiającą wnętrze domu. Widoczne pokoje trzeba było umeblować pamiętając o funkcjonalności pomieszczeń i zachowaniu wszelkich proporcji. Uczniowie mieli wykazać się wyobraźnią i pomysłowością. Na realizację projektu mieli 4 miesiące. Przy trudniejszych pracach mogli skorzystać z rady lub pomocy dorosłych. Po dobraniu się w grupy podzielili się zadaniami i stworzyli prace, które można podziwiać na wystawie zorganizowanej na piętrze budynku szkolnego lub oglądając galerię zdjęć. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów klas młodszych, szczególnie makieta wykonana przez Martynę Bąk i Weronikę Biedroń przyciągała dziewczynki i kusiła do pobawienia się postaciami z makiety.
       Bardzo dziękujemy wszystkim członkom rodzin, którzy zaangażowali się w pracę nad projektem.

  •     16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbyło się spotkanie dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów klas młodszych z  pielęgniarką szkolną, panią Katarzyną Banek. Głównym celem spotkania było promowanie i upowszechnianie wśród dzieci zasad higieny jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zęby. Najpierw dzieci obejrzały film animowany na temat właściwego dbania o zęby, następnie uczestniczyły w Quizie na temat profilaktyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas spotkania wszyscy  uczyli się wierszyka autorstwa E. Burakowskiej pt.: „Jeśli chcesz wyglądać ładnie..” , który w prosty sposób podpowiada dzieciom jak poprawnie czyścić ząbki.

  • ,,POZNAJEMY ŚWIAT"

        Uczniowie klasy III w ramach realizowanego projektu „Poznajemy świat” pogłębiali wiedzę przyrodniczą o najdalszych zakątkach świata. Duże emocje wzbudziła Rafa Koralowa u wybrzeży Australii uznawana za jeden z cudów świata.

  • KONKURS NA LALKĘ TEATRALNĄ ROZSTRZYGNIĘTY

        Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami 7 edycji konkursu plastycznego „PACYNKI – MARIONETKI – KUKŁY”. Towarzyszył on XXXIII Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Nagrody laureatom wręczyli dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu Małgorzata Kalarus oraz dyrektor M-GBP w Żabnie Marta Warias.

    Nasi uczniowie również zostali nagrodzeni.
    W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl. I-III )
    III miejsce zdobyli Natalia Kondal i Mateusz Kondal

    W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl.IV-VI)
    II miejsce - Jakub Bałut
    III miejsce - Gabriela Tarchała

    Wyróżnienia otrzymali:
    Milena Bąk, Julia Bachara, Bianca Delgado
    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wystawę lalek można oglądać przez marzec i kwiecień w Galerii Rozmaitości GCK w Żabnie.

  • DZIECIĘCY UNIWERSYTET MUZEALNY – Muzeum Etnograficzne w Tarnowie

        Uczniowie klas II-III wzięli udział w kolejnej lekcji muzealnej. Jej temat to: „Święta Wielkanocne – palmy, pisanki, święcone, przebierańcy”. Po lekcji uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których uczyli się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne.

  • „Bracia Mniejsi” - ostatnie chwile

    „Bracia Mniejsi” - ostatnie chwile

        Uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli możliwość obejrzenia wystawy “Bracia mniejsi “- bajki Jeana de La Fontaine’a zorganizowanej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Muzeum Lalek w Pilźnie.
        Tytuł wystawy nawiązuje do  życia i filozofii głoszonej przez Franciszka z Asyżu, który szczególnie ukochał zwierzęta, jako braci ludzkich, a to przez ich usta  La Fontaine podaje wskazówki  do uczciwego i cnotliwego życia.

        Wystawa właśnie się zakończyła i była to dosłownie ostatnia chwila na obejrzenie ekspozycji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
    ul.Długa 63, 33-131 Łęg Tarnowski
    E-mail: bobrowniki.w@gazeta.pl
  • (014)6451880

Galeria zdjęć