W tym roku szkolnym również rozwijamy nasze pasje uczestnicząc w piątkowych wyjazdach do Centrum Sportu Siemacha w Odporyszowie.
W Dniu Programisty, 13 września 2019 r. uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich zachęcali pierwszoklasistów do udziału w zajęciach programowania z wykorzystaniem klocków lego WeDo 2.0
W dniach 4-6 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wiednia.Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ringstrasse, bulwar, Parlament, Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, Hofburg - zimową rezydencję cesarskiej rodziny Habsburgów, Ulicę Graben z barokowym kościołem Św. Piotra, gotycką Katedrę Św. Szczepana (Stephansdom) słynącą z kolorowych dachówek, Kärntnerstrasse - wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Drugiego dnia pojechaliśmy na wzgórze Kahlenberg z polskim kościołem. Następnie podziwialiśmy pałac Schonnbrunn - letnią rezydencję cesarskiej rodziny Habsburgów (zwiedzanie wnętrz), spacerowaliśmy po romantycznym parku z Gloriettą, gdzie znajduje się punkt widokowy, ruiny rzymskie, fontanna Neptuna. Ostatnim punktem było Muzeum Madam Tussaund oraz Prater - uważany za najstarszy park rozrywki na świecie.Trzeciego dnia zachwycaliśmy się wiedeńskim ZOO – najstarszym działającym ogrodem zoologicznym świata. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń. Wycieczka ta na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
„Niech każdy szkolny dzień
będzie dla Was niezapomnianą przygodą,
a uśmiech i zadowolenie
niech towarzyszą Wam przy zdobywaniu wiedzy
i nowych umiejętności przez kolejne lata nauki”.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich przyjęto nowych pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym udowodniły, że są gotowe zostać prawdziwymi uczniami. Następnie ślubowały kochać swoją Ojczyznę, szanować innych, dbać o dobre imię swojej szkoły i pilnie się uczyć. Aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Kiełb.
Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie kuferki z niespodziankami.
Zakończyliśmy realizację projektu sfinansowanego ze środków Fundacji PZU „ Mieszkam w niepodległej Polsce i rozwijam się kulturalnie” w oparciu o konkurs „NIEPODLEGŁA 2018 ”.
Dzięki pozyskanej dotacji z Fundacji PZU zorganizowaliśmy trzy wyjazdy: do Krakowa i Wrocławia, połączonych z różnymi formami kultury. Pobyt w instytucjach kultury pozwolił im poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru, muzyki, malarstwa i architektury, udział w spektaklach dostarczył niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zobaczyli najpiękniejsze zabytki Krakowa i Wrocławia, pogłębili swoją wiedzę o historii Polski i sławnych Polakach, aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na warsztatach teatralnych przygotowali spektakl dla rodziców i środowiska oraz koncert pieśni patriotycznych ,,Śpiewamy dla Niepodległej" .
Zorganizowano szereg działań związanych z wycieczkami, były to: zajęcia edukacyjne poprzedzające wyjazdy, wyszukiwanie informacji, zajęcia i konkursy plastyczne, wystawę malarstwa polskiego zatytułowaną ,,Droga Polaków do wolności’’. Projekt zakończyliśmy konkursem wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim i wystawą jego prac.
Było to wspaniałe przedsięwzięcie, zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji PZU, z czego niezmiernie się cieszymy i dziękujemy.
Nasz partner Fundacja PZU.
19 czerwca 2019 roku uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich wraz ze swoją wychowawczynią, rodzicami i członkami rodzin pożegnali pierwszy etap nauczania szkoły podstawowej.
Serdecznie dziękuję rodzicom za trzyletnią współpracę i zorganizowanie wspaniałego zakończenia, które na zawsze pozostanie w pamięci….
Wychowawczyni klasy
Podczas wyjazdu do Krakowa w ramach projektu sfinansowanego ze środków Fundacji PZU „ Mieszkam w niepodległej Polsce i rozwijam się kulturalnie” uczniowie wzięli udział w spektaklu inspirowanym twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Po spektaklu obejrzeli wystawę jego prac w Muzeum Narodowym.
Podsumowaniem wiedzy o tym wspaniałym artyście był projekt artystyczno- edukacyjny ,,Wokół Wyspiańskiego’’.
W ramach współpracy z Kulczyk Foundation cały tydzień w naszej szkole upłynął pod hasłem:
,,Warzywa i owoce podstawą zdrowej diety". Uczniowie podczas przerw częstowali się
świeżymi owocami i warzywami.
Uczniowie klasy IV po raz kolejny wzięli udział w profilaktycznym programie PARASOL. Podczas zajęć poruszana była tematyka zagrożeń z jakimi mogą spotykać się we współczesnym świecie. Uczniowie poznali nie tylko skutki zagrożeń i uzależnień, ale także sposoby zapobiegania tego typu problemom.
Uczniowie po raz trzeci wzięli udział w programie profilaktycznym ,,Bieg po zdrowie"
1. Regionalny konkurs plastyczny „POCZTÓWKA DO NIEPODLEGŁOŚCI”
Kategoria IV - VI
II miejsce : Izabela Markocińska
III miejsce: Julia Bachara
Kategoria: klasa VII, VIII i gimnazjum
I miejsce: Wiktoria Czeczot
2. Gminny konkurs plastyczny „MŁODZI PRZECIW NISKIEJ EMISJI”
I miejsce: Gabriel Siwek
3. Powiatowy konkurs plastyczny „ Nie wypalaj suchych traw”
Etap gminny:
Kategoria klasa V
I miejsce: Julia Bachara
Wyróżnienie: Filip Kareta
Etap powiatowy:
Na szczeblu powiatowym Julia Bachara otrzymała I miejsce
4. Gminny konkurs plastyczny „Wyspiański w moich oczach”
Kategoria: klasy VII, VIII i gimnazjum
II miejsce: Martyna Bąk
5. Gminny konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim
kategoria: klasy IV-VI
I miejsce : Emilia Michalska i Izabela Markocińska
Kategoria: klasy VII, VIII i gimnazjum
I miejsce: Martyna Bąk i Julia Kiełbasa
III miejsce: Weronika Baran i Oliwia Trytko
Oliwia Moskal i Wiktoria Czeczot
Wyróżnienia: Emilia Bałut i Katarzyna Baran
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w gminie i powiecie .