W środę 27 listopada 2024 uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach kulinarnych.
Nawiązując do zbliżającego się świątecznego okresu, dzieci pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Bobrownikach Wielkich poznały tajniki pieczenia pierniczków świątecznych.
Dziękujemy za spotkanie!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna.
W dniu 15 listopada 2024 r., nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji tego wydarzenia.
Najpierw uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach, biorąc udział w różnych zabawach rachunkowych.
W ostatnim dniu wiedza z tabliczki mnożenia była sprawdzana podczas krótkich egzaminów pisemnych. Wszystkim uczniom, którzy bezbłędnie wykonali obliczenia gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia.
12 listopada 2024 r. uczniowie klas 7-8 pojechali do Tarnowa na warsztaty artystyczne, które odbyły się w BWA. Pierwszym zadaniem było wykonanie plakatu, który nawiązywał do tematów wystaw. Kolejny punkt wycieczki to warsztaty z linorytu i robienia stempli. Jest to prosta i przyjemna w realizacji technika grafiki warsztatowej, a dokładniej druku wypukłego. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i z chęcią wykonywali zadania. Następnie udaliśmy się na spektakl pt. "Dziady" cz.II. Sztuka ukazuje prasłowiański obrzęd przywoływania duchów przodków. Reprezentowana w niej moralność wynika z ludowych przekonań o winie i karze. Przybywające widma ostrzegają, przekazują prawdy moralne. Uczą, aby w życiu kierować się miłością bliźniego, pomagać w potrzebie, nie krzywdzić. Spektakl, który obejrzeliśmy, był dla nas niezwykłą lekcją. Pokazał nam, iż prawdziwy człowiek doświadcza cierpienia i radości, nie odwraca się od ludzi potrzebujących wsparcia, cieszy się życiem.
Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie poprzez wiersze, pieśni patriotyczne, taniec i fragmenty prozy pokazali drogę Polaków do wolności. W scenariuszu przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie swoim występem sprawili, że akademia była wyjątkowa i niepowtarzalna.
Pragniemy poinformować , iż nasza szkoła jest uczestnikiem programu "Umiem Pływać", a z lekcji pływania systematycznie korzysta 30 uczniów z klasy II i III. Zajęcia dofinansowane zostały ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przebrali się za swoją ulubioną postać. Swoje stroje zaprezentowali podczas pokazu na korytarzu szkolnym. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów oraz przypomnienia sobie kultowych postaci z bajek.
11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona i Święta Edukacji Narodowej. W montażu słowno-muzycznym uczciliśmy pamięć i oddaliśmy hołd Czesławowi Miłoszowi- laureatowi Nagrody Nobla, jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, który na trwałe wpisał się w polską i światową literaturę. Następnie odbyła się Gala, na której uczniowie w strojach aniołów rozdali nauczycielom Anielskie Pióra Cierpliwości. Chcieli w ten sposób podziękować im za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie.
10 października to Dzień Gier Planszowych. Uczniowie klasy trzeciej przyniesli do szkoły swoje ulubione planszówki. Podcza indywidualnych prezentacji zachęcali swoich rówieśników do rywalizacji. Trzecioklaśiści wykonali również swoje gry planszowe zwiazane tematycznie z tabliczką mnożenia. Zabawa była wspaniała!
Dnia 09.10.2024r. klasy starsze naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Kielc.
Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Interaktywnego Muzeum Leonarda da Vinci. Następnie zwiedzaliśmy Ruiny Zamku w Chęcinach. Naszym ostatnim punktem była Jaskinia Raj. Atmosfera była wspaniała. Ta wycieczka na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
4 października 2024 roku uczniowie klas młodszych pojechali na interaktywne przedstawienie muzyczne pt. „Detektyw Kot”, które odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w ramach prowadzonej przez samorząd gminy Żabno edukacji ekologicznej. Spektakl został wystawiany przez Teatr „Kultureska” z Krakowa.
Przedstawienie promowało właściwe nawyki ekologiczne takie jak segregacja odpadów, oszczędzanie energii oraz ograniczenie konsumpcjonizmu.
Dnia 30 września 2024 roku uczniowie klas młodszych pod opieką swoich nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do tarnowskiego Multikina. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Chłopaka.
Uczniowie obejrzeli przedpremierowy seans kinowy pt. ,,Smok Diplodok ". Film ukazał dzieciom wiele istotnych tematów, jak: przyjaźń, współpraca, rodzina, samoświadomość, kreatywność, nasze mocne strony i talenty. Pokazał też jak rozwijać wyobraźnię i jak uwierzyć w siebie.
Po seansie wszyscy w dobrych humorach uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do szkoły. To był bardzo udany Dzień Chłopaka!
Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego, wielu niezapomnianych przygód i niech Was inspiruje Smok Diplodok.
,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie"
W ostatnim tygodniu września 2024 r. w klasach młodszych odbył się cykl różnorodnych zajęć mających na celu zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin i wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025 w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich przyjęto nowych pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym udowodniły, że są gotowe zostać prawdziwymi uczniami. Następnie ślubowały kochać swoją Ojczyznę, szanować innych, dbać o dobre imię swojej szkoły i pilnie się uczyć. Aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Kiełb. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie kuferki z niespodziankami.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2024 r. (poniedziałek)
Drodzy Uczniowie – życzymy Wam, aby ten Rok Szkolny 2024/25 przyniósł Wam wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy i zdobywanej wiedzy.
Standardy i Procedury ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem
w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów
w Bobrownikach Wielkich Bobrowniki.docx
W tegorocznej półkolonii dzieci uczestniczyły w kilku ciekawych wyjazdach połączonych z warsztatami:
- do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach i udział w warsztatach muzealnych pod hasłem „Zamknięte w malowanej skrzyni”
- do Zalipia , w programie były warsztaty z malowania wzorów kwiatowych
- do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Tematem lekcji muzealnej było „Lato w etnozagrodzie”. Dzieci zostały zapoznane z prezentacją dotyczącą życia na wsi oraz zwierzętami zamieszkującymi wiejskie zagrody.
- podczas wyjazdu do Zamku w Nowym Wiśniczu dzieci razem z przewodnikiem poszukiwali w zakurzonych zakamarkach starego Zamczyska zagubionego skarbu Barbary.
Był też wyjazd do Tarnowa do Sali zabaw dla dzieci Xtreme KiDS oraz do Multikina na film pt.,, Gru i Minionki. Pod przykrywką”.
Podczas półkoloni dużo było gier i zabaw ruchowych. Grupy wilków i bobrów rywalizowały ze sobą podejmując zadania, w których liczyła się praca zespołowa. Ważna była nie wygrana, a umiejętność radzenia sobie z emocjami w sytuacji, kiedy coś nie wychodziło nam lub komuś innemu z drużyny, no i oczywiście dobra zabawa.
Wszyscy zasłużyli na pochwałę za to, że potrafili się dobrze bawić z kolegami i koleżankami i spędzili ten czas bez smartfonów. Na koniec otrzymali medale i słodkie upominki.
Gmina Żabno kilka lat temu wdrożyła organizację w okresie wakacyjnym półkolonii jako formy wypoczynku dla dzieci. Nasi uczniowie chętnie w półkoloniach uczestniczą. Dzięki temu i w tym roku mogły one aktywnie spędzić czas, rozwijać swoje umiejętności współdziałania w grupie, uczyć się szacunku do ludzi i przyrody, poznawać swoją małą Ojczyznę. Wycieczki, warsztaty, wspólne gry i zabawy wywołujące na buziach uśmiech, to wszystko było udziałem uczestników wypoczynku. Na ręce pana burmistrza Tomasza Kijowskiego składamy serdeczne podziękowanie.
21 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie ósmej klasy.
Gratulujemy Wam kochani uczniowie sukcesów, osiągnięć oraz promocji do kolejnych klas. Życzymy wszystkim uczniom i Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń, a absolwentom – sukcesów w edukacji, w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu.
Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu!