Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada w naszej szkole odbyła się Akademia w wykonaniu uczniów klas 7-8. W zaprezentowanym programie literacko muzycznym uczniowie ukazali drogę Polaków do wolności. Utwory takie jak „Mazurek Dąbrowskiego”, Legiony „ Rota”, „My Pierwsza Brygada ”i inne uświadomiły nam, jak bardzo te dumnie brzmiące słowa i wspaniałe melodie są związane z historią naszego narodu.
„Bóg, Honor, Ojczyzna, Pamięć, Patriotyzm” – to wartości, które każdy z nas powinien szanować i przekazywać kolejnym pokoleniom.
5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy
„Dzień Postaci z Bajek”.
Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Ten dzień sprawił naszym uczniom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .
Jak zapamiętać omawianą w szkole lekturę? Jak utrwalić sobie świat przedstawiony w książce, bohaterów, miejsca itp.?
Uczniowie klasy drugiej mają już na to sposób ! Przygotowali lekturę w pudełku.
Prace były bardzo atrakcyjne. Dotyczyły książki Waldemara Cichonia
pt.” Cukierku , Ty Łobuzie!”
Uczniowie naszej szkoły- Anna Tarchała oraz Aleksander Włudyka wzięli udział w XI Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Żabnie.
Wielki sukces odniosła Ania zajmując zaszczytne I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Klasa 4 zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do mikołajkowej zbiórki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Wykaz rzeczy, które można przynosić znajdują się na plakacie. Każda paczka, to UŚMIECHY na twarzach: podopiecznych Hospicjum, oraz ich rodziców.
Poszukiwany Mikołaj… lub Mikołaje – osoby, które podejmą wyzwanie i spełnią choć część z tych życzeń. Serdecznie zapraszamy - I Ty mozesz zostać takim Mikołajem.
Wycieczka do ”Sądeckiego Bartnika” – gospodarstwa agroturystycznego połączonego z muzeum była wspaniałą i niezapomnianą przygodą dla uczniów klas młodszych naszej szkoły. Na rozległym terenie gospodarstwa dzieci zwiedziły Muzeum Pszczelarstwa, w którym poznały dokładnie budowę pszczół- królowej, robotnic, trutni. Dowiedziały się w jaki sposób pszczoły zbierają nektar z kwiatów, jak go przetwarzają by móc przenieść do ula, jak komunikują się między sobą, co to jest mleczko pszczele, co to jest wosk i do czego służy pszczołom, oglądały stare i nowsze ule a także sprzęt potrzebny do pozyskania miodu i wiele innych, ciekawych rzeczy. Brały udział w nietypowej lekcji w „Miodowej szkole” gdzie wykonały samodzielnie świecę oraz degustowały różne miodziki na pysznych ciasteczkach.
W dalszej części wycieczki dzieci miały możliwość zaobserwowania wiele zwierząt hodowlanych. Ciekawe odmiany i gatunki tych zwierząt zachwycały swoim kształtem, upierzeniem, kolorami. A największy zachwyt wzbudził paw. Atrakcją była również wspaniała przejażdżka wozem.
Uczniowie odwiedzili także miodowy sklepik, gdzie pani przewodnik opowiedziała o różnych miodach, cukierkach miodowych, pastylkach z propolisem i mleczkiem pszczelim. Trudno było zapamiętać tak wiele ciekawych wiadomości o miodziku. Na koniec wycieczki dzieci spędziły wolny czas na wesołych zabawach sportowych
„ Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju”. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami włączyli się do akcji, której celem jest promowanie głośnego czytania oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.
We wtorek 5 października w ramach projektu "Odkrywam Małopolskę" realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego uczniowie klas 3-8 pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem zwiedzania była Jaskinia Nietoperzowa. Żyje w niej około 17 gatunków nietoperzy. W jaskini można było zobaczyć stalaktyty, stalagmity i inne ciekawe wytwory przyrody.
Następnym punktem zwiedzania była Maczuga Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale, który góruje nad Doliną Prądnika. Jego nazwa pochodzi od psa, który przynosił jedzenie księżniczce, która była zamknięta w wieży. Z tarasu widokowego podziwialiśmy wspaniałe pejzaże.
Odwiedziliśmy muzeum w Parku Narodowym. Oglądaliśmy film o powstaniu parku oraz zwiedzaliśmy interaktywne muzeum. Na wystawie były przedstawione różne skamieliny, wnętrze jaskini oraz fragmenty fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer po OPN. Aby zobaczyć Bramę Krakowską, musieliśmy przejść długą trasę, na której znajduje się Źródełko Miłości. Każdy, kto zanurzy w nim ręce będzie miał szczęście w miłości.
Wycieczka była bardzo ciekawa i można było się z niej wiele nauczyć.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI ulicznym biegu Pamięci Jana Pawła II, który odbył się ulicami Żabna. Celem wydarzenia było upowszechnianie zdrowego trybu życia oraz oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi.
Zakończyliśmy nagrania do Mistrzostw Świata Cheerleaders ICU WORLD CHEERLEADING CHAMPIONSHIPS 2021! Jesteśmy dumni że mogliśmy reprezentować nasz kraj. Dziękujemy Polski Związek Sportowy Cheerleadingu oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders - Polish Cheerleading Association
Nominacja do Mistrzostw Świata Cheerleaders to prestiż a udział w nich to zaszczyt i marzenie każdego zawodnika. Nasze właśnie się spełniają! Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodniczek, ich wytrwałość i kilkuletnia praca dała niesamowite efekty!
Dziękujemy Gminie Żabno oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich za wsparcie naszego wyjazdu i udziału w Mistrzostwach Świata!
Dnia 14 września uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas w największym parku rozrywki w Polsce. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.
W dniu 7 września uczniowie klasy ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum w Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau oraz Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.
Inaugurację roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole uświetniła uroczystość ślubowania. Szesnaścioro dzieci zostało pasowanych na uczniów klasy pierwszej.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy!
Wraz z zakończeniem roku szkolnego pożegnaliśmy ósmoklasistów. Było to ostatnie spotkanie w klasowym gronie.
Drodzy Absolwenci!
Jesteśmy z Was dumni! Kroczcie śmiało przez świat i spełniajcie swoje marzenia!
Dnia 23 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie nowej części budynku oraz uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Zaproszonych Gości przywitała Pani Dyrektor, w przemówieniu podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w budowę.
Temat rozbudowy Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich był poruszany na kilku posiedzeniach Rady Miejskiej w Żabnie.
Dzięki staraniom gminy Żabno udało się otrzymać dofinansowanie na tę inwestycję.
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podpisał umowę z Burmistrz Żabna Martą Herduś o przyznaniu środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 660 315 zł. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 1,3 mln zł.
Powstały nowe sale lekcyjne wraz z przewiązką, która połączyła budynek szkoły z halą sportową.Dotychczas nie było też bezpośredniego połączenia między szkołą a salą gimnastyczną, w związku z czym przejście na lekcje wychowania fizycznego było uciążliwe.
Szkoła zyskała też m.in. bibliotekę, gabinet profilaktyki zdrowia oraz toaletę dla niepełnosprawnych. Uzyskano 312,83 m2 dodatkowej powierzchni użytkowej.
W programie literacko -muzycznym uczniowie podziękowali nauczycielom za kolejny rok nauki i pożegnali się ze szkołą nasi absolwenci.
Więcej o tej uroczystości oraz galeria zdjęć: https://zabno.pl/pl/00070,news,07319,aktualnosci
W pierwszym dniu zwiedziliśmy zespół parkowo-pałacowy w Wilanowie, Stare Miasto, Rynek,Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy również w Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugi dzień rozpoczęliśmy zwiedzanie od jedynego w Europie Muzeum Neonów, następnie udaliśmy się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Warszawy. Potem odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli poznawać tajniki nauk przyrodniczych.
Burmistrz Żabna zaprasza do udziału w Gminnym konkursie ekologicznym pod nazwą: „Oszczędź naturę, oddaj dziś makulaturę”.
Regulamin i szczegóły konkursu : Konkurs_-_Oszczedz_nature__oddaj_dzis_makulature0001.pdf
Dzięki uczestnictwu Gminy Żabno w projekcie „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”, nasza szkoła otrzymała 2 laptopy. Zostaną one wykorzystane do wsparcia edukacji zdalnej dla uczniów.
Pragniemy poinformować, że Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.
Obowiązkową formą jest samospis internetowy.Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej.
Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.
Dyrektor Szkoły informuje, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do klasy I przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich zostały rozpatrzone pozytywnie. Wszystkie dzieci zostały przyjęte a lista do wglądu dla rodziców jest umieszczona na drzwiach szkoły.