Szkoła obecnie Raport z ewaluacji całościowej Samorząd Uczniowski Statut szkoły Koncepcja pracy szkoły Zajęcia opiekuńcze Wymagania edukacyjne

Szkoła obecnie

Dnia 23 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie nowej części budynku.

Temat rozbudowy Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich był poruszany na kilku posiedzeniach Rady Miejskiej w Żabnie.

Dzięki staraniom gminy Żabno udało się otrzymać dofinansowanie na tę inwestycję.

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podpisał umowę z Burmistrz  Żabna Martą Herduś o przyznaniu środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 660 315 zł. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 1,3 mln zł.

Powstały nowe sale lekcyjne wraz z przewiązką, która połączyła budynek szkoły z halą sportową.Dotychczas nie było też bezpośredniego połączenia między szkołą a salą gimnastyczną, w związku z czym przejście na lekcje wychowania fizycznego  było  uciążliwe.

Szkoła zyskała też m.in. bibliotekę, gabinet profilaktyki zdrowia oraz toaletę dla niepełnosprawnych. Uzyskano  312,83 m2 dodatkowej powierzchni użytkowej.

Prezentacja o szkole -   Rozbudowa_szkoly_w_Bobrownikach_Wielki.odp

Szkoła przed rozbudową

Na przełomie kwietnia i maja 2009 r. zostały wykonane prace związane z przesunięciem ogrodzenia przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Celem remontu było utworzenie zatoki dla autobusu oraz poszerzenia podjazdu dla rodziców dowożących dzieci do szkoły.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa został zamontowany ogranicznik przy głównej, wejściowej bramie. Upiększono też obejście szkoły, posadzono piękne krzewy i kwiaty. Prace zostały wykonane przy pomocy rodziców i nauczycieli. Całość prac nadzorował przewodniczący Rady Rodziców p. Edward Ptaśnik. Ponadto, oprócz prac na zewnątrz budynku szkoły, został wykonany remont korytarzy szkolnych i łazienek. Przeprowadzone działania poprawiły w znacznym stopniu estetykę i wygląd szkoły. Finansowego  wsparcia tych inwestycji udzieliły władze Gminy Żabno.